Eğitim Felsefemiz
Kiraz Şekeri anaokulunda çocukların merak ve ilgilerini uyandırmak amacıyla uygun ortamlar yaratıyor. Özgün eğitim- öğretim programları oluşturuyoruz.
 
Okul olgunluğu kavramından hareketle öğrenmede duygusal, sosyal, fiziksel ve bilişsel becerileri göz önündedir. Çocuklarımızın hazır oldukları dönemde yaşlarına uygun öğretim metodlarıyla bilgi aktarımı gerçekleştirilir.
 
Çocuğun ilk ve en önemli eğitim ortamı evi, ilk öğretmenleri ise anne ve babalarıdır. Bu nedenle veli iletişimi programımızda önemli bir yer tutmaktadır. Veli yaşantı ve eğitim grupları oluşturuyoruz.   Veli iletişim defteri ve eğitim grupları oluşturuyoruz. Veli iletişim defteri ile öğretmenler ve veliler sürekli bilgi paylaşımı içerisinde oluyorlar. 
 
Hızla değişen dünyaya uyum sağlamaya çalışırken milli ve manevi değerlere sahip çıkmak amacıyla programımızda kültürel değerlerimize geniş yer veriyoruz. Sosyal sorumluluklarını bilen, çevreye, insanlığa ve ülkesine faydalı olmaya çalışan saygılı, mutlu, çalışkan çocuklar yetiştiriyoruz.