İzmir Narlıdere'de
doğanın kalbinde
tam gün anaokulu eğitimi

Mutlu çocuk, mutlu birey ve herkes için daha iyi bir hayat!

Danışmanlık hizmetlerini Kiraz Şekeri Anaokulu olarak Dünya Danışmanlık Merkezi'nden Ayçin Sarı Koç ile birlikte çalışmaktayız.

UZMAN PSİKOLOG AYÇİN KOÇ

Uzman Psikolog Ayçin Koç, 2010 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden, 2014 yılında da Ege Üniversitesi Aile Danışmanlığı Yüksek Lisans Programı’ndan mezun olmuştur.

Lisans eğitimi sırasında Ege Üniversitesi Çocuk, Ergen ve Yetişkin Psikiyatri Servislerinde staj yapmıştır. Yüksek Lisans süresi içerisinde Manisa Valiliği tarafından madde bağımlılığı ve çocuk suçluğunun önlenmesi konularında toplumsal duyarlılığı arttırmak amacıyla başlatılan "Umutlar Çiçek Açsın" projesi kapsamında okullarda çocuk ve gençleri tanıma ve anlama, sigaranın zararları, uyuşturucu bağımlılığının zararları ve uyuşturucu bağımlılığından korunma yolları konularında okullarda öğrenci ve velilerin katılımı ile seminerler vermiştir. 

Ayrıca Psikolojinin tıbbi uygulamaları sınavında başarılı olmuş, Sağlık Bakanlığından Psikolojinin tıbbi uygulamaları yetki belgesi almaya hak kazanmıştır. Dünya Psikolojik Danışmanlık Merkezi’ndeki çalışmalarını ağırlıklı olarak çocuk ve ebeveynlerle yürütmektedir.

Çalışma alanlarından bazıları; bebeklik dönemi sorunları, uyku sorunları, yeme sorunları, gelişim sorunları, çocukluk çağı ruhsal sorunları, aile içi iletişim güçlükleri, arkadaş ilişkileri ileilgili sorunları, okul ya da akademik konular ile ilgili sorunlar, çocuk korkuları, alt ıslatma, dışkı kaçırma, tikler, travma, kayıp ve yas süreci ve çocukluk çağı depresyon ve kaygı bozukluklarıdır.

EĞİTİMLER;
- Oyun Terapi Eğitimi - Uzm.Klinik Psikolog Birgül EMİROĞLU, Oyun Terapileri Derneği
- Şema Terapi Eğitimi – Dr. Alp Karaosmanoğlu
- Kognitif ve Davranışçı Terapi Eğitimi – Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği, Prof. Dr. Mehmet Sungur
- Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetle Mücadelede Sağlık Hizmetleri Kursu – Süleyman Demirel Kültür Merkezi
- Wisc-R Eğitimi – Türk Psikologlar Derneği
- Aile ve Çift Terapisinde Yapılandırılmış İlk Görüşme ve Genogram Eğitimi – William Hiebert – Hiebert Institute
- Çocuk Değerlendirme Paketi Eğitimi

ÜYE OLDUĞU MESLEKİ KURULUŞLAR:
-Türk Psikologlar Derneği